0

BİLGİ DEDEKTİFLERİ 5+ YAŞ_FULL SET (24 KİTAP)

Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kodu: 9786056773259
Yayınevi: İLK ADIM YAYINLARI
Kategori: EĞİTİM SETİ
Bilgi Dedektifleri Eğitim Seti 5+ Yaş (24 Kitap)
 
Çalışma Kitapları (8 Kitap)
Matematik
Çizgi Kitabı
Merak Ediyorum
Felsefe
Özel Günler ve Haftalar
Fen ve Doğa
Görsel Dikkat
Ara Tatil Günlüğü
Tarihimiz
Portfolyo
Bunları Biliyor muydunuz
Aile Katılımı
Tatil Eğlencesi
İngilizce
Kes Yapıştır
Yaz Sil

Araştırmacı Çocuk Yetiştirmek temel felsefesinden hareket ederek 5-6 yaş çocukları için hazırlanan Bilgi Dedektifleri Eğitim Seti ile çocukların merak duygularının harekete geçirilerek onların derinlemesine, esnek ve kapsamlı düşünmelerine destek sağlanması amaçlanmıştır.

Bu şekilde, motivasyon yaratarak çocukların öğrenmelerinin en üst düzeyde gelişmesine destek sağlanması hedeflenmiştir.

Böylece, çocukların sahip oldukları kapasiteyi de en üst düzeyde kullanabilmeleri mümkün olabilecektir.
 
2013 yılında yürürlüğe giren MEB Okul Öncesi Eğitim Programı'nda (36-72 aylık çocuklar için) yer alan kazanımlara ve göstergelere ulaşılabilmesi için araç olarak birçok tema ve kavram kullanılmaktadır. Bu çerçeveden hareketle çocukların ilkokula ve hayata geniş bir vizyonla hazırlanabilmeleri açısından
Bilgi Dedektifleri Eğitim Seti hazırlanmıştır.

Bilgi Dedektifleri Eğitim Seti, tüm gelişim alanlarını desteklemesi nedeniyle çok yönlü eğitim seti niteliğindedir.

Set, her biri 48 sayfa olan spiralli 8 kitap, 64 sayfadan oluşan Matematik kitabı, 32 sayfadan oluşan perforajlı Fen ve Doğa kitabı, 32 sayfadan oluşan Görsel Dikkat kitabı, 32 sayfadan oluşan Çizgi kitabı, 48 sayfadan oluşan Kesme kitabı, 16 sayfadan oluşan Felsefe kitabı, 16 sayfadan oluşan Tarihimiz kitabı, 32 sayfadan oluşan Ara Tatil Günlüğü, 24 sayfadan oluşan Merak Ediyorum kitabı, 24 sayfadan oluşan Bunları Biliyormuydun? kitabı, 48 sayfadan oluşan Özel Günler ve Haftalar, 32 sayfadan oluşan Tatil Eğlence kitabı, Portfolyo, 48 sayfadan oluşan perforajlı Aile Katılımı kitabı ve 56 sayfadan oluşan İngilizce Uygulama kitabı olmak üzere toplam 23 kitaptan oluşmaktadır.

Set; etkili öğrenmeleri sağlayabilmek ve çocukları bilinçli teknoloji kullanıcısı haline getirebilmek amacıyla Akıllı Tahta uygulamasına da sahiptir. Çocukların maksimum faydayı sağlayabilmesi için her sayıya başlamadan önce okunarak çocuklarda merak uyandırıp motivasyon yaratmak amacıyla 8 Hikâye kitabı hazırlanmıştır.

Ayrıca, çocukların öğrenmelere hazır olması, zaman zaman da öğrenmelerin pekiştirilebilmesi, müzik ve ritm duygularının gelişimine destek sağlaması amacıyla; set için şarkılar yazılıp bestelenerek Şarkı CD'si oluşturulmuştur. Set, 2013 MEB Okul Öncesi Eğitim Programıyla (36-72 aylık çocuklar için) bire bir uyumludur.

Çocuğun ikinci dilde farkındalık geliştirerek bilinç kazanması için sette yer alan temel kavramları içeren sayfaların adaptasyonunu ile 56 sayfalık bir İngilizce Uygulama kitabı oluşturulmuştur. Ayrıca, bir alan uzmanı tarafından sette yer alan kahramanların kullanıldığı orijinal, her iki sayıya bir büyük boy hikâye kitabı olmak üzere 4 adet İngilizce Big Book Hikâye Kitabı hazırlanmıştır.

Hem İngilizce Uygulama kitabının hem de Big Book Hikaye Kitaplarının telaffuzları profesyonel olarak yapılmıştır. Tamamı akıllı tahta uyumludur.

Öğretmenin sınıfta rahatça kullanabilmesi için, set içinde İngilizcesi olan sayfalara on ikonu konulmuştur. Bilgi Dedektifleri Eğitim Seti'nde, çocukların merakla öğrenmeye başlamaları, onların kendi kendine öğrenmelerini etkili kılmak ve eğlenerek kalıcı öğrenmelerine destek sağlamak amacıyla kendi ilgi alanında ilgi, heves ve merakla bir dedektif gibi araştırma yapan Sekiz Sevimli Kahraman kullanılmıştır.

Bu Kahramanlar, çocukların merakları göz önünde bulundurularak bütünsel gelişimlerine destek sağlamak amacıyla özenle seçilmişlerdir. Sette çıkartmalara ve gerçek fotoğraflara yer verilmiştir. Asetat ve yaz-sil konularak yazma becerilerinin gelişimine destek sağlanmıştır.
 
Bilgi Dedektifleri Eğitim Seti, çocukların hiçbir gelişim alanını atlamadan bütünsel olarak eğlenceli bir şekilde öğrenmelerini desteklemesi amacı ile hazırlanmıştır. Bu yönüyle set; oldukça kapsamlı bir İlkokula Hazırlık Seti niteliğindedir. Sette yer alan çalışmalar basitten zora doğru sıralanmıştır; kitapların sırayla kullanılması önemlidir.
 
Set, kendini iyi tanıyan geniş bir dünya vizyonuna sahip, nitelikli, mutlu, nesillerin, geleceğe umutla bakabilen, kendisi olabilen, fark yaratan bireylerin yetişmesi açısından da son derece önemlidir.

Bilgi Dedektifleri Okul Öncesi Eğitim Setinin; araştırmacı, mutlu çocukların yetişmesine katkı sağlaması dileğiyle...
Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Henüz yorum yapılmadı.