0

Burada Türkçe Konuşuyoruz Kitap Seti - 5 Kitap (8-14 Yaş Grubu)

Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

5 kitaptan oluşan BURADA TÜRKÇE KONUŞUYORUZ Kitap Seti

 

Süleyman Ezber, sıkça yapılan imla hatalarının önüne geçmek ve türkçeye özgü ifadelerin doğru şekilde kullanılması için çocuklarımıza özel bir kitap seti hazırladı. Ayrıca yöresel ve yabancı kelimelerin nasıl kullanılması gerektiğini anlatan Süleyman Ezber, anlatım bozukluklarının ve yabancı kelimelerin nasıl kullanılacağını Burada Türkçe Konuşuyoruz Seti içerisinde 5 kitapta çocuklara anlatıyor.

 

BURADA TÜRKÇE KONUŞUYORUZ KİTAP SETİ İÇİNDE YER ALAN KİTAPLAR 

 

Bir dede ve bir torunla tanışacaksın burada ama dede de dede yani. Etem’e sorarsan “Türkçe’ye kafayı takmış.” Sen de ne konuştuğuna dikkat et ki dedenin hışmına uğrama.
Bir kelimeyi yanlış yazayım, yanlış okuyayım deme.
Anlatım bozukluğu yapma.
Yabancı dilde kelimeleri araya sıkıştırma.
Yöresel kelimeleri öğrenmemezlik etme.
Nerede ne diyeceğini şaşırma.
Yok, ben bunları karıştırırım dersen de üzülme; ne yapalım, dedenin öfkesinden nasibini alırsın biraz ama öğrenirsin hepsini sonunda.

 

Hatalıysam Söyle 

Profesör dedemle hayat ne kadar zor bilemezsin. Bir kelimenin yanlış yazıldığını görmesin ya da yanlış söylendiğini duymasın; hemen kendimizi bir maceranın içinde buluruz. En iyisi gel seni dedemle tanıştırayım, o zaman ne demek istediğimi anlarsın.

 

Siz Var Ne Demek? 

Profesör dedem sınıf kürsüsünü tıngır mıngır sallar iken nokta düştü eşikten, virgül düştü beşikten. Senin anlayacağın, dedemin öfkesi yine bütün dil bilgisi hatalarına yetti. Artanından ablam da nasibini aldı, muhabirler de, polisler de, sınıftaki kürsü de…

 

Cool Olma Kendin Ol! 

Arkadaşım, bir dil bilgisi hatası kadar dedemi kızdıran bir şey varsa o da tam olarak Türkçe konuşmamaktır. Yani, demek istediğim, Türkçe konuşurken araya yabancı dilde kelimeler sıkıştırmak… İşte bu sefer de başımız bu kelimelerle dertte!

 

Sizin Orda Ne Diyorlar? 

Bu defa kelimelerle başı dertte olan dedem değil. Bu defa benim başım dertte. Babamın köyüne gidiyoruz, ben konuşulanları anlamıyorum. Annemin köyüne gidiyoruz, yine anlamıyorum. Ama artık biri de anladığım dilde konuşsa diyorum!

 

Hani Derler Ya.. 

Galiba atalarımız, bazı durumlarda “Acaba ne söylesem?” diye düşünmeyelim istemişler. Her zaman lazım olan bazı ifadeler bulmuşlar. Bir şey yiyene “afiyet olsun,” rüya görene “hayrolsun” denir demişler. Banyodan çıkana… Banyodan çıkana ne derlerdi yahu? Hımm, şimdi hatırlayacağım, yardım etsene arkadaşım, hani derler ya...

 

HER KİTAP 96 SAYFA.
10 YAŞ VE ÜZERİ İÇİN UYGUNDUR

    Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

    Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

    Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun

    Henüz yorum yapılmadı.