0

Din ve Ahlak Seti - 20 Kitap

Ücretsiz Kargo
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Banakitapal.com'dan okurlarına müjde!

 

20 KİTAPLIK DİN VE AHLAK SETİ  225 TL YERİNE 50 TL

 

DİN VE AHLAK SETİ İÇERİSİNDE YER ALAN KİTAPLAR:

 

DUA TERAPİSİ / ESMA SAYIN

 

“Dua ibadetin özüdür” buyurur İslâm Peygamberi (a.s.m.). Bu hadisin bildirdiği üzere, dua ile, kul hem kendi kulluğunu teyid, hem de âlemler Rabbinin ulûhiyetini ilan eder. İnsanın O’nu, kendisini ve bütün kâinatı nasıl tanıdığı, duasına bakarak anlaşılabilir. Her insan, duası kadar kuldur.

Duanın kul ile Rab arasında kurduğu bu sağlam ilişkinin, insanın kendi iç dünyasına bakan bir yönü de vardır. Duasıyla kul-Rab ilişkisini doğru şekilde kurduğu ölçüde, insanın kendi iç dünyasının taşları da yerli yerine oturur. Bu ise, hayatın karşımıza koyduğu soru, sorun ve açmazlar karşısında duayı iç dünyamızın yaraları için bir tedavi imkânına dönüştürür.

 

Dua Terapisi, duanın işte bu ‘tedavi edici’ boyutunu ele alıyor. İnsanın dua yoluyla Rabbiyle kurduğu temasın ruhen, manen ve psikolojik olarak sağladığı tedavi edici imkânları, tasavvufun ve psikolojinin bakış açısını kullanarak örneklerle anlatıyor. Ruh yaralarını dua ile tedavi etmek isteyenler için, okunması gereken bir kitap.

“Dua eden insan bir yandan Allah’a olan köklü bağlılığını itiraf ederken, aynı zamanda O’nun yüce kudretine duyduğu çok derin itimat ve güveni teyid eder. Bu bakımdan dua, bir dindarlık tezahürü olmanın yanısıra, ruh sağlığının da bir ön şartı olarak görünmektedir. Bu bağlamda, duanın manevî terapisini ruh sağlığının bir anahtarı niteliğindedir.”

 

Sayfa Sayısı:        192
Cilt Tipi:               Karton Kapak
Kağıt Cinsi:          Kitap Kağıdı
Boyut:                  13.5 x 21 cm

 

 

DÜRR VE SADEF / EMİNE FİKRİYE BELEDLİ 

 

O inci tanesiydi, annesi sadef.Dürr ve Sadef'in, Esmaü'l-Hüsna ile çerçevelenmişti emsalsiz hayatları…Kâinatın en değerlisiydi onlar.Rahman'ın nazarı üzerlerindeydi...O'nun gözetimindeydiler...Hiçbir oğul annesini onun kadar sevmedi.Ve hiçbir anne, Amine Hatun kadar, hayat yolunu kalpteki ateşten taşlara basarak yürümedi…

Dürr ve Sadef, Hz. Âmine'yi anlatıyor. Dolayısıyla, anne karnında bile mucizeleriyle olayların gidişatını değiştiren canımız ve cânânımız sevgili Resulümüzün doğumunu ve çocukluğunu...

 

Sayfa Sayısı:    349
Cilt Tipi:           Karton Kapak
Kağıt Cinsi:      Kitap Kağıdı
Boyut:              13.5 x 21 cm

 

KALBİNE HATIRLAT: HAFIZA TEKNİKLERİYLE TASAVVUF KAVRAMLARI / ESMA SAYIN

 

Tasavvuf, kendi müntesiplerini her zaman kalbî bir yola davet eder. Manevî ve kalbî yöntemlerle seyr-u sülûk kapılarını aralar. Bunu yaparken aklın sorgulaması, düşünmesi, manevî hakikatleri kavramaya çalışması söz konusu değildir. Tavsiye edilen tefekkür ise daha ziyade kalbî ve ruhîdir. Halbuki bu kitapta akıl da devreye konulmakta, aklî ilimlerde kullanılan hafıza fotografları tekniği ve çağrışım metodu bu çalışmanın temelini teşkil etmektedir. Yani akıl ve kalp bütünlüğü içinde tasavvufî ahlakî kavramların 'hafıza çivileri denilen anahtar kelime ve kavram tekniği' ile okuyucu tarafından özümsenmesi hedeflenmektedir.

Aslında bu yöntemin hafızayı ve zekâyı geliştirme yönü de söz konusudur. Bir diğer ifadeyle, bir yandan tasavvufî kavramlara dair eğitim verilirken, diğer yandan zekâ ve hafızanın eğitimi de söz konusudur.

Elinizdeki kitapta uygulanan fotografik hâfıza teknikleri sayesinde herkes, tasavvufî kavramları ve bu kavramların şekillendirdiği değerler sistemini çok daha hızlı, çok daha etkin bir özgüven içinde öğrenebilecektir.

 

 

Sayfa Sayısı:    240
Cilt Tipi:           Karton Kapak
Kağıt Cinsi:      Kitap Kağıdı
Boyut:              13.5 x 21 cm

 

ESMA ile YAKARIŞ 99 ESMA 99 DUA / MERYEM AYBİKE SİNAN

 

 Alemde Hakkı bilmenin bir düzeyi olan esma talimi, Kur’an’da, Adem’e (aleyhisselam) öğretildiği beyan buyurulan ilahi bir eylemdir. Hak, bu alemde, sıfatlarıyla, isimleriyle ve fiilleriyle tecelli eder. Fiilleriyle tecellisi, olup biten herşeyi Haktan bilmeyi sonuç verir.

Meryem Aybike Hanım’ın bu kitabı, kendi deneyimleri içinden Hakkın isimlerine dair yorumları ihtiva ediyor. Daha öznel ve belirttiğim gibi tecrübeyle sınırlı... Bu yorumlar, bir dua, bir niyaz olarak okunmalıdır. Hz. Mevlana’nın buyurduğu gibi, “Çıkar dağlara giderdik, olmasa Settarlığın...”

Meryem Aybike Hanım’ı bu çabasından ötürü tebrik ediyor, Allah’ın cümlemizi, Kendi aşkıyla ve irfanıyla rızıklandırmasını niyaz ediyorum.

 

Sayfa Sayısı:    400
Cilt Tipi:           Karton Kapak
Kağıt Cinsi:      Kitap Kağıdı
Boyut:              12 x 19.5 cm

 

MÜSLÜMANIN HAYAT KOÇU KUR’AN / MEHMED PAKSU

 

Efendimizin (a.s.m.) yaşadığı Saadet asrını süsleyen yıldız insanlar olan sahabenin en büyük hedefi, Kur"an"ı hayatlarına rehber yapmaktı.

Sevgili peygamberimiz (a.s.m.) bir güneş gibi ışık saçarken, etrafında pervane olan sahabilerin akıllarını meşgul eden en büyük soru şuydu:

"Yaşayışımız, konuşmamız, halimiz, tavrımız hakkında Rabbimiz ne buyuruyor? Yaptıklarımız onun mukaddes kitabı Kur"an-ı Kerim"e uygun mu?

Böylece Rabbimizin yüce kitabı Kuran-ı Kerim, onların hayatlarına hayat olmuş, bütün ayetleriyle gündemlerine oturmuştu.

Elinizdeki kitap, olayları hep Kuran"ca yorumlayanları örnek alarak, Kuran-ı Kerim"i okuma ve dinlemenin ötesinde gündeme almayı hedefliyor.

 

Sayfa Sayısı:      239
Cilt Tipi:             Karton Kapak
Kağıt Cinsi:        Kitap Kağıdı
Boyut:                13.5 x 19.5 cm

 

RAĞMEN / ALİ BEKTAŞ

 

Kullukta teslimiyeti, dostlukta vefası olmayanların sadakati, zorluk gelinceye kadardır. Oysa kulluk, her şeye “rağmen” olmalıdır. Gerçek sevgiye ulaşanların, yaşadıkları tecellilerden “Yandım Allah, dondum Allah!” diye şikâyetleri olmaz.

 

Bizler ilahî aşkın keremine mazhar olabilirsek İbrahim gibi İsmail’den, İsmail gibi de candan geçeriz. Eğer Muhammedî tadı, gönül damağımızda tatmadıysak, bütün tatların sadece dil damağında ve nefsanî arzularda olduğunu zannederiz.

 

Şu dünyada hangi sevgi var ki ilahî sevgi ile kıyas edilebilsin? Hangi güzellik var ki güzellikleri halk eden Mevla’ya tercih edilebilsin?Kulluk “rağmen” olursa güzeldir. Mevla muhatap olmayınca kulun muhataplığından, Mevla dost olmayınca muhatabın dostluğundan, Mevla maşuk olmayınca âşığın aşkından hiçbir şey olmaz.

 

Onun için Rahman severse güzel olur. Rahman dilerse güzel olur. Rahman hidayet ederse her şey çok güzel olur.Bu eser, tasavvufî sohbet ve muhabbet üslubu içerisinde kulluğu "rağmen" yaşayabilmenin ve Hak'ta ebed olabilmenin yollarını anlatıyor.

 

Sayfa Sayısı:     288
Cilt Tipi:            Karton Kapak
Kağıt Cinsi:       Kitap Kağıdı
Boyut:               13.5 x 21 cm

 

ORUÇ YILDIZI / ARİFE GÖKMEN

Minik Yıldız,
meraklı ve öğrenmeye çok
hevesli bir yıldız. İlk defa Ramazan ayına şahit oluyor. Dolayısıyla gördüğü her şeyi merak ediyor ve anlamaya çalışıyor.
“Ramazan nedir? İnsanlardaki bu değişimin
ve heyecanın sebebi nedir? İnsanlar neden gece vakti
yemek yiyor? Arefe nedir? Bayramda neler yaşanır?”
Ve benzeri konularda bilmek istediği pek çok şey var.
Ay Dede, Minik Yıldız’ın bu sorularının yanıtını bulmasına yardımcı oluyor.
Yer yer şiirlerin ve tekerlemelerin olduğu bu akıcı hikâyeyle çocuklar,
Ramazan ayına dair pek çok bilgi edinecekler. Kitabın sonunda yer alan
etkinliklerle de öğrendiklerini pekiştirecekler.


“Din eğitimi konusunda çocuklar bilgilendirilirken son derece
titiz olunmalıdır. Hangi yöntemin kullanıldığı da o derece önemlidir.
Verdiği mesaj açısından bu kitabın hem metni
hem de çizimleri gayet başarılı.
Bu sebeple en güzel Ramazan hediyesi
olacağını düşündüğüm bu kitabı,
bütün çocuklarımıza tavsiye ediyorum.”
Prof. Dr. Mehmet Zeki Aydın
Cumhuriyet Üniversitesi Din Eğitimi Ana Bilim Dalı

 

Sayfa Sayısı:     32
Cilt Tipi:            Karton Kapak
Kağıt Cinsi:       Kuşe Kağıdı
Boyut:               18 x 18 cm

 

BESMELE HAZİNESİ / NURDAN DAMLA

 

Dört çocuk macera dolu bir tatil geçiriyorlar. Dedelerinin köyünde buluşuyor, oradan da gür ormanlarla kaplı Çiçek Dağı'na çıkıyorlar. "Fazla uzaklaşmayalım, kayboluruz" diyorlar, ama korktukları da başlarına geliyor, koca ormanda kayboluyorlar.

 

Ve macera başlıyor... Ama en heyecanlısı burada "besmele hazinesi"ni buluyorlar. O hazineyle diledikleri her şeye sahip olabileceklerini anlıyorlar. "Besmele hazinesi"nin ne olduğunu merak ediyorsunuz değil mi?

 

Bunu öğrenmek için hikâyeyi okumanız gerekiyor! Kitapta ayrıca, "Yeryüzü ve Gökyüzü Yarışıyor", "Bal Getiren Uzaylı", "Dünyanın En Güzel Bebekleri" ve "Sebze Halinin Sakinleri" isimli hikâyeler de yer alıyor Bu hikâyeler eğlendiriyor,heyecanlandırıyor ve bilgilendiriyor...

 

Akrabalık ilişkilerini, inancın gücünü, bilginin güzelliğini, yeryüzü ve gökyüzünün özelliklerini, kavganın bir şey kazandırmadığını, yardımlaşmanın mutluluğunu, çevremizde gördüğümüz harika canlıları, elimizdekilerle mutlu olmayı, yaratılan her şeyin bir değeri olduğunu anlatıyor.

 

Duyduğumuza göre her okuyan bu listeye bir şeyler ekliyor. Bakalım siz neler bulacaksınız?

 

 

Sayfa Sayısı:    72
Cilt Tipi:           Karton Kapak
Kağıt Cinsi:      1. Hm. Kağıt
Boyut:              16 x 23.5 cm

 

BENİM KUR’ANIM / SELCEN YÜKSEL ARVAS

 

Kutsal kitaplar nelerdir?

Kur'an-ı Kerim ne zaman indirildi?

Kur'an-ı Kerim nasıl kitap haline geldi?

Kur'an-ı Kerim hangi dildedir?

Kur'an-ı Kerim tefsiri ne demektir?

Kur'an-ı Kerim'de ne anlatılır?

Ayet nedir? Kur'an-ı Kerim mukabelesi nedir?

Kur'an-ı Kerim hatmi nedir?

Kur'an-ı Kerim okumak zor mudur?

Kur'an-ı Kerim niçin ezberlenir?

Eğer sen de Kur'an-ı Kerim hakkında "SORULARIM VAAAR" diyorsan Biricik Dinimiz İslam'ın kurallarını öğreten İLK İLMİHALİM: BENİM KUR'ANIM kitabı tam sana göre!

 

Sayfa Sayısı:      128
Cilt Tipi:             Karton Kapak
Kağıt Cinsi:        1. Hm. Kağıt
Boyut:                15 x 21 cm

 

BENİM HACCIM / SELCEN YÜKSEL ARVAS

 

Kimler Hacca Gider?
Hacca Gitmek İçin Ne Kadar Zengin Olmak Gerekir?
Hacca Ne Sıklıkla Gidilir?
Hac Öncesi Niçin Alışveriş Yapılır?
Hacdan Gelenler Niçin Ziyaret Edilir?
Hac ile Umrenin Farkı Nedir?
Hacca İlk Kim Gitmiştir?
Eskiden Hacca Nasıl Gidilirdi?
Hacda Sa’y Yapmak Ne Demektir?
Hacca Gidemeyecek Kadar Hasta ve Yaşlılar Ne Yapar?
Lebbeyk Ne Demektir?
Hayvanlar Hacca Gider mi?

Eğer sen de hac ibadeti hakkında “SORULARIM VAAAR” diyorsan Biricik Dinimiz İslam'ın kurallarını öğreten İLK İLMİHALİM: BENİM HACCIM kitabı tam sana göre!

 

Sayfa Sayısı:      128
Cilt Tipi:             Karton Kapak
Kağıt Cinsi:        Kitap Kağıt
Boyut:                15 x 21 cm

 

VARLIKLARIN DİLİNDEN EFENDİMİZ / ABDÜLKADİR SÜPHANDAĞI

Siz hiç konuşan kuş, kedi, kurt, çiçek ya da ağaç gördünüz mü? Bütün varlıkların birbirleriyle konuştukları bir dili var. Her varlık kendi diliyle yüce Rabb’imize teşekkür ediyor.
Herkes bu konuşmaları duymayabilir, duysa bile anlamayabilir. İnsanın bir dili anlayabilmesi için öncelikle o dili öğrenmesi gerek. Bütün varlıkların dilini öğrenmek ise her şeyi yoktan var eden Rabb’imizi sevmekle olabilir.
Yeryüzünde Allah’ı en fazla seven ve Allah tarafından en fazla sevilen kişi Peygamberimizdir. Hiç öyle olmasaydı eline aldığı taşlar onun ismini anarak peygamberliğine şahitlik eder miydi? Hiç öyle olmasaydı yılan onu görmek için çaba harcar mıydı? Bütün bu soruların tek cevabı var: “Hayır, öyle olmasaydı bunların hiçbirisi olmazdı.”
Şimdi sıra bizde... Gelin hep birlikte onu anlatan varlıklara kulak verelim. Bakalım varlıklar bize Efendimizi nasıl anlatıyor?

 

Sayfa Sayısı:      80
Cilt Tipi:             Karton Kapak
Kağıt Cinsi:        Kitap Kağıt
Boyut:                16 x 23,5 cm

 

SAHABİLERDEN GENÇLERE SESLENİŞ / MEHMED PAKSU

 

“Bir hayrı kaçırırsan, onu yakalamaya çalış. Elde edince de onu geçmeye bak. Daha güzelini yapmaya gayret et.”
HZ. EBUBEKİR (R.A.)

“Ey oğul!
Ölümü çok hatırla. Bugün ele geçirmek için çırpındığın ve ahirette de kendisinden hesaba çekileceğin şeyleri şimdiden düşün. Hesap için hazırlıklı ol. Ani düşersen mağlup olursun.”
HZ. ALİ (R.A.)

“Kalpler kaplara benzer. Onları Kur’ân’la doldurun, meşgul edin, başka şeyle değil.”
HZ. ABDULLAH BİN MES’UD (R.A.)

Birer Peygamber yıldızı olan sahabilerin, hayatımıza ışık tutacak seslenişlerini, bu kitapta bulacaksınız.

 

Sayfa Sayısı:      168
Cilt Tipi:             Karton Kapak
Kağıt Cinsi:        Kitap Kağıt
Boyut:                11,5 x 21 cm

 

İSLAM ALİMLERİNDEN GENÇLERE SESLENİŞ / MEHMED PAKSU

 

“Ey oğul!
Bütün işlerinde orta yolu tut. Çünkü işlerin en hayırlısı orta yoldur. Az konuş. Karşılaştığın her Müslümana selam ver.”
İMAM-I GAZALÎ

“Bir sığınak bulmak gerek; ama nasıl sığınak? Öyle bir sığınak ki ona sığındın mı su da sana asker olsun, ateş de.”
MEVLANA

“Biz dini severiz. Dünyayı da yine din için severiz.”“Biz muhabbet fedaileriyiz; husumete vaktimiz yoktur.”
BEDİÜZZAMAN SAİD NURSÎ

Ömrünü Kur’an’a ve sünnete uyarak geçirmiş olan İslam alimlerimizin, gençlere ışık tutacak seslenişlerini bu kitabın sayfalarında okuyacaksınız.

Sayfa Sayısı:      224
Cilt Tipi:             Karton Kapak
Kağıt Cinsi:        Kitap Kağıt
Boyut:                11,5 x 21 cm

 

IŞIK HIZI YOLCULUĞU PEYGAMBERİMİZİN MUCİZELERİ / NURDAN DAMLA

 

İki kardeş Fatih ve Merve harika bir yolculuğa çıktılar. Tek istekleri Sevgili Peygamberimiz’in zamanına gitmek, O’nun mucizelerini öğrenmekti. Bunu özel keşiflerle başardılar. Üstelik merak eden herkesi oraya davet ettiler.
Sevgili Peygamberimiz dünya yüzüne çeşitli hediyelerle gelmişti. Bu hediyelerin en özeli Kur’an, diğerleri mucizelerdi.
Fatih ile Merve Peygamber Efendimiz’in mucizelerini öğrenince O’na olan sevgi ve hayranlıkları kat kat arttı.
Birbirinden harika olaylar gördüler. Heyecanı, coşkuyu bir arada yaşadılar. Hayretler içinde kaldılar.
Ay iki parça oldu.
Güneş durdu.
Ağaç dile geldi.
Deve, kurt, ceylan konuştu.
Kuru kütük inledi.
Hasta çocuk iyileşti.
Açlar doydu.
Fakirler zengin oldu.
Taşlar avucunda zikretti.
Parmaklarından sular aktı.
Kalabalıklar içinde görünmez oldu.
Gelin gerisini ışık hızıyla gerçekleşecek bir yolculukla öğrenelim.

 

Sayfa Sayısı:      192
Cilt Tipi:             Karton Kapak
Kağıt Cinsi:        1. Hm. Kağıt
Boyut:                16 x 23.5 cm

 

AŞK-I SÜBHAN / ALİ BEKTAŞ

 

Ballar balını bulana, dünyalık gerekmez. Canlar canını bulana, can gerekmez. Gerçek sultanı bulana, sultanlık ve saray gerekmez. Akıl bağından kurtulup aşkın atına binenler, semâ sofralarından nimetlenir ve aşk-ı Sübhân ile ölümsüzleşirler.
Güneş nereye yansırsa, yansıdığının renginde akseder. Gülde de, bülbülde de sevilen, hakikatte bir ve aynıdır; yani Vedûd’dur. Bu manada; Mecnun’dan seven, Leyla’dan sevilen, hakikatte aynı Mevlâ’dır.

Aşkın yaratıcısı olan sonsuz kudret, hikmet-i Hüdâ ile kendisine seçtiği insana, aşk-ı Sübhân’ı kerem sıfatıyla bahşeder ve o insanı ilâhî aşk ile irşad ederek kendine dost kılar.

Aşk-ı Sübhân, âlemler Rabbinin kuluna olan bu teveccühüne karşı, kula düşen vazifeyi ele alıyor. Tasavvufî bir üslupla, talibin vehim çemberini kırıp akıl bağından kurtularak gönlünü aşk-ı Sübhân ile müzeyyen kılmasının ve Hakk’a dost olmasının yolunu anlatıyor.

 

Sayfa Sayısı:      272
Cilt Tipi:             Karton Kapak
Kağıt Cinsi:        Kitap Kağıt
Boyut:                13,5 x 21 cm

 

SENSİN / ALİ BEKTAŞ

 

“Herkes tevhid halkasında olduğu halde, sadece bazıları kapıları aralayabiliyor. Kapıların aralanması ve açılması, ancak bu işi yaşayacak olan talibin kendi talebi, gayreti ve Rahmân’ın hidayeti ile gerçekleşiyor. Kullukta değer üretmedikçe, telkinleri kendinde talime dönüştürmedikçe, aşk-ı Sübhân ile kendi Kaf Dağı’nı aşmadıkça; sırf okumakla, duymakla hiçbir talip istikamet alamaz. Zümrüdüanka olamaz.

Kendin başaracaksın.

Bunun için gerekli olan bütün malzeme zaten sende mevcut. Sadece sıcaklığını soğutmadan, sevgini zayi etmeden salih duygularla ve sabırla sevgini ve kulluğunu ziyadeleştireceksin.”

Tasavvufî sohbet üslubuyla doğmuş olan elinizdeki kitap, insanın önce kendi benliğini aşması, sonra masivayı aşmasının ve bütün varlığını Hakk’a teslim edip Hakk’ta ebed olmanın yollarını anlatıyor.

Sayfa Sayısı:      264
Cilt Tipi:             Karton Kapak
Kağıt Cinsi:        Kitap Kağıt
Boyut:                13,5 x 21 cm

 

KUR’AN’DA İLETİŞİM DİLİ / SÜLEYMAN GÜMRÜKÇÜOĞLU

Hayatın temel unsurlarından biridir iletişim. İnsan, bir etkileşim içerisinde öğrenir, olgunlaşır, kemal bulur ve hakkıyla insan olur.
İşte bu sebepledir ki, âlemlerin Rabbi de, bir ‘iletişim’ imkânı sunar insana. Tenezzül buyurur, insan ile konuşur. Kur’ân’dır Yaratan ile yaratılan arasındaki iletişim sürecini oluşturan mesajları içeren ilâhî kitabın, ezelî kelamın adı...
Âlemler Rabbinin Kitabı olarak Kur’an’ın ortaya koyduğu iletişim yöntem ve prensipleri ise, insan hayatının bütününü kuşatmıştır. Ancak bu iletişim tek boyutlu değildir; bilakis, maddî ve manevî alanı içine alan çok boyutlu bir süreçtir. Bu iletişim düzeni, Kur’an’da ‘li teârafû’ (tanışasınız) deyimiyle ifade edilmiştir. Âlemler Rabbinin Kur’ân’ıyla öğrettiği bu yöntem ve prensipleri dikkate almadan oluşturulan maddî ve manevî ilişki ve iletişim süreçleri başarısızlıkla sonuçlanır. Bunun beraberinde getireceği sonuç da, insanın kendisine ve bütün varlık alanlarına karşı yabancılaşmasıdır.
Elinizdeki kitap çağdaş iletişim unsurları, modelleri, türleri, şekilleri ve iletişim engellerini vahiy kültüründe değerlendiriyor. Ayrıca bu kitapta, Rabbimizin kitabı Kur’an iletişim bilimi açısından inceleniyor; Allah-insan, Allah-diğer varlıklar, insan-insan ve insan-diğer varlıklar arasındaki iletişim, âyetlerden yola çıkarak ele alınıyor.
Kur’an’da İletişim Dili, Kur’an’ın mesajının doğru anlaşılmasına ve aktarılmasına katkı sağlayacak titiz bir çalışma...

 

Sayfa Sayısı:      312
Cilt Tipi:             Karton Kapak
Kağıt Cinsi:        Kitap Kağıt
Boyut:                13,5 x 21 cm

 

SELAM OLSUN HİDAYETE TABİ OLANLARA / ALİ BEKTAŞ

 

Her varlık Hakkı tesbih etmektedir. Tesbih etmek, varlığın yaratılışınca iş görmesidir. Şaşmadan elma tohumundan elma, domates tohumundan domates olması, nebatatın tesbihidir. Günler, geceler, yağmurlar, Güneş, rüzgâr... Her yaratılanın vazifesini harfiyen yerine getirmesi, Hakkı tesbih etmesidir.
Ya sen? Her şeyi senin için yaratan Rabbini ne kadar tesbih ediyorsun, hiç düşündün mü?

Selam olsun yaptığı her işi Allah için yapanlara.
Selam olsun kulluğunu gerçek manada yaşayanlara.
Selam olsun Allah için cömert olanlara.
Selam olsun hidayete tabi olanlara.

Bu eser; yaptığı her işi Allah için yapmayı, kulluğunu gerçek manada yaşamayı, Allah için varını feda edipadanmışlığı yaşamayı, Allah için cömert olmayı, ehl-i gönül olmayı, ehl-i hal olmayı ve hidayete tabi olmayı tasavvufi bir üslup ile anlatmaktadır…

Sayfa Sayısı:      205
Cilt Tipi:             Karton Kapak
Kağıt Cinsi:        Kitap Kağıt
Boyut:                13,5 x 21 cm

 

TEVBEYİ YAŞAYANLAR / SAİD DEMİRTAŞ

"Pişmanlık tevbedir."
Hadis-i Şerif

İblis de hata yapmıştır, insan da.İnsanın farkı, hatasını kabul edip,affı için Rabbine yönelmesi, yani tevbesidir.İşte bu kitap, ‘farkını korumaya çalışanları’ anlatıyor.

Sayfa Sayısı:      144
Cilt Tipi:             Karton Kapak
Kağıt Cinsi:        Kitap Kağıt
Boyut:                13,5 x 21 cm

 

KUR’AN’DA BÜTÜNLÜK MUCİZESİ / DOÇ. DR. ABDÜLBAKİ GÜNEŞ

 

Âlemler Rabbinin Ezelî Kelâmı olarak Kur’ân, müşriklerin ‘Muhammed’in sözüdür’ demelerine karşılık, defaatle onlara meydan okuyarak, eğer öyleyse bir benzerini ortaya koymaya çağırır.
Hayır, bırakın tek bir beşeri; âyetin meydan okuduğu üzere, bütün ins ve cin toplansa bile, Kur’ân’ın bir mislini ve benzerini getirmeye muktedir olamamış; söz ile bu meydan okumaya cevap verme gibi bir yoldan asla gidemedikleri için, Kur’ân’a karşı kılıçlara başvurmaya mecbur kalmışlardır.
Bütün insanların ve cinlerin bir benzerini getirmekten aciz kaldıkları mucize kitap, Kelamullah olarak Kur’ân’ın i’cazının en manidar göstergelerinden biri ise, ‘tenâsüp’tür. Kur’ân’daki bu tenâsüp, yani bütünlük ve uyum o kadar muazzamdır ki, tefsir disiplinleri içerisinde ‘ilm-i münasebet’ adı verilen bir ilim dalı sırf bu bütünlüğe ve uyuma adanmış haldedir.
Ve asırlar boyu nice âlim nice eseriyle Kur’ân’daki bu bütünlük ve uyumu birçok yönüyle ele almışlardır. Sûrelerin birbiri arasında, sûrelerin kendi içinde, her bir âyetin cümleleri, kelimeleri ve hatta harfleri arasında bu ‘tenâsüb’ü ortaya koyan nice eser vardır. Dahası, sadece mânâ yönüyle değil, ses yönüyle de bir bütünlüğü vardır sûrelerin ve âyetlerin.
Elinizdeki kitap, işte bu gerçeği merkezine alıyor ve ‘ilm-i münasebet’ dahilinde ortaya konulan o büyük birikimi harmanlayarak, Kur’ân’daki ‘bütünlük mucizesi’ni bütün yönleriyle önümüze koyuyor…

Sayfa Sayısı:      192
Cilt Tipi:             Karton Kapak
Kağıt Cinsi:        Kitap Kağıt
Boyut:                13,5 x 21 cm

 

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Henüz yorum yapılmadı.